ריקוד החתונה – מחזמר כליזמרים

"ריקוד החתונה"

בחודש ספטמבר יגיע לישראל מחזמר הכליזמרים הראשון בעולם. "ריקוד החתונה" שהגה ויצר המלחין ההונגרי, פרנץ יבורי פגיה קושוט,  זוכה פרס המלחין ההונגרי האיש שמייצג יותר מכל את מוסיקת הכליזמרים בהונגריה ומייסד להקת הכליזמרים של בודפשט. את המחזה כתבו במשותף אישטבן קאלאי וגיורגי בום ואת הפזמונים – טיבור מיקולוש למוזיקה של יבורי.

למעלה ממאה משתתפים ותזמורת תיאטרון האופרטה ומחזות הזמר הממלכתית של בודפשט יציגו לראשונה בישראל את המחזמר יוצא הדופן והמרגש.

אל הסולנים, הזמרים, הרקדנים והנגנים, תצטרף תזמורת הכליזמרים המקורית של פרנץ יבורי פגיה קושוט.

העלילה ממוקמת בכפר רומני-הונגרי-יהודי קטן בטרנסילבניה. אנדראס ברני, בנו של חקלאי אמיד, חוגג במסיבת הרווקים שלו לפני חתונתו עם רוזי פטקוס הענייה אבל היפה. עם זאת, מסתבר כי לרוזי היתומה אין את כל המסמכים הדרושים לטקס הנישואין. על פי ההצעה של גברת מיציק הזקנה, קוסמה, נוטריון מקומי, פונה לבית היתומים בקולושוור לקבלת מידע נוסף. כאן מתברר כי רוזי אינה בתו של פטקוס, אלא אומצה על ידם. אביה האמיתי הוא בעל הטחנה המנוח סלמון בלום ואמה היא רג'ינה וייס, שפותתה על ידי אותו בלום ומתה זמן קצר לאחר הלידה. בקיצור, רוזי, שעד כה נחשבה כנוצריה, הוא למעשה יהודיה!

מנודה על ידי ידידיה לשעבר, רוזי המדוכאת מוזמנת אל הדוד הרשקוביץ', בעל הדעות הפילוסופיות. שם היא מוצאת בית חדש ומתחילה ללמוד את האמונה החדשה שלה.

ספטמבר 2019