אנסמבל הפולקלור הלאומי ההונגרי

"זיכרונות מטרנסקרפטיה"

אנסמבל הפולקלור ההונגרי הלאומי מביא לישראל מופע מחול ומוסיקה עממית סוחף, עשיר וצבעוני. עשרות רקדנים, נגנים וזמרים, ומוסיקת הכינור ההונגרי שחודרת ללב ומקפיצה את הרגליים.

התכנית החדשה של אנסמבל הפולקלור הלאומי ההונגרי, זיכרונות מטרנסקרפטיה, מציגה לראשונה בתולדות המחול העממי ההונגרי, את התרבות והמסורת הססגונית והעשירה של התושבים שחיו במזרח קרפטיה וטרנסקרפטיה (זאקרפטיה) – תערובת של בני לאומים שונים, הונגרים, אוקראינים, רוסים, יהודים, רומנים, צ'כים וצוענים. המופע מחבר בין התרבויות השונות עם המאפיינים הלאומיים השונים, בדגש  על השורשים המשותפים והדמיון ההיסטורי.

המופע "זיכרונות מטרנסקרפטיה" מציג מבחר ריקודים, מצ'רדש לצ'רדש מהיר ועד לריקודים בהשראה רומנית, ריקודי בנות ברוח רוסית, ריקוד קרנבלי רוסי, חגיגת חג מולד, ריקודים צועניים וירטואוזים ועוד.

האנסמבל ההונגרי הלאומי לפולקלור נוסד בשנת 1951. ומאז מקפידים מנהליו, הרקדנים והמוסיקאים שלו לשמור על רמת ביצוע גבוהה, ולהביא לקהל בכל העולם את הפולקלור ההונגרי המשובח על שלל סגנונותיו ואזוריו. הרמה הגבוהה והרפרטואר העשיר והמגוון הפכו את האנסמבל לאחת הלהקות המבוקשות ביותר ברחבי הונגריה, עם הזמנות להופעות על הבמות היוקרתיות בעולם.

יוני 2018